Kolumnid

SÖÖN END PAREMAKS | Manona Paris: 7 nippi, kuidas kavatsen jõulude ajal end kalorilugemisest päästa 

Manona Paris, 22. detsember 2020 08:19
Manona ParisFoto: Mari Luud

Kui iga amps paneb kujuteldava kalori-kassaaparaadi peas tilisema, pole mõnusast pühadesöömingust varsti mitte midagi alles. Kui tunned tervise pärast muret, eelista lahjemaid palasid, söö pisikestelt leivataldrikutelt ning kindlasti tee pärast einet tervistav jalutuskäik oma kallitega.

Kalorilugemisega on üldse segased lood. On inimesi, kellele see väga sobib. Minul aga tekitab see lisastressi. On raske midagi nautida, kui kogu aeg näed sellel hinnasilti. Amps kapsast – 10 kalorit. Suutäis head juustu – 30. See kena hanekoib – 100.

Nii ei saa elada. Muret ja masendust on niigi küllaga ja kui lisandub veel kalori-kassaaparaadi tilin, siis ärgitavadki stressihormoonid su keha sõjaolukorda. Selle tõttu rakendub omakorda säästurežiim. Ehk keha tunnetab, et vaenlane on maale tulnud –  ja selle asemel, et juurdevoolanud kaloreid põletada, hakkab neid hoopis tallele panema. Ja tere tulemast, see pühadega kaasnev „tore“ päästerõngas kõhu ümber! 

Ja kui keegi arvab, et see tähendab „tere tulemast toiduvõlumaale“, siis ka see jääb ära. Loe neid nippe ja retseptilinke allpool!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.12.2020
SÖÖN END PAREMAKS 14 | Manona Paris: juba paar piparkoogikest on rahuldust pakkuvad ja rohkem polegi vaja
07.12.2020
SÖÖN END PAREMAKS 13 | Manona Paris: minul ja alkoprobleem? See võttis küll jalgealuse veidi vankuma
01.12.2020
SÖÖN END PAREMAKS 12 | Manona Paris: üks koht, kus Epp Kärsiniga nõus olla ehk Hea seks ei küsi su kaalunumbrit
24.11.2020
SÖÖN END PAREMAKS 11 | Manona Paris: trenni ei taha minna! Hiilisin kaalule ja pigistasin silmad kinni...