Toiduuudised

VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: ise sülti teha on lihtsamast lihtsam ja väga maitsev! (1)

Manona Paris | Video: Rauno Vahtre, montaaž: Tatjana Iljina, 16. detsember 2020 13:58
Foto: Video: Rauno Vahtre, montaaž: Tatjana Iljina

Eestlaste kultuuripärandi ametlikuks osaks tunnistatud peolaudade kuninganna – sült – on siinkandis juba sajandeid laineid löönud, olles alul sakste piduroog, siis lihtrahva argitoit ja viimaks taas pidulik suupiste. Paraku on sült saanud nüüdseks ka sellise roa maine, mida on võimatu kodus teha. See aga lihtsalt ei vasta tõele.

Eestimaalaste toidulauale on sült jõudnud saksa toidukultuuri kaudu juba keskajal, mil see kuulus linnarahva ja mõisnike toidusedelisse. Sült hakkas laiemalt levima eestlaste toidulaual 19. sajandil, populaarsuse saavutas see möödunud sajandi 20–30ndatel. 20. sajandi teisel poolel muutus sült peolaudade lahutamatuks osaks. Hea süldi keetmine aga näitas perenaise oskuste taset.

Markofka Toidutoa perenaine Inga Paenurm näitab, kui lihtne on ise panna sült tulele, see puhastada, leem selitada ja siis vormidesse valada. Ei midagi ülearu keerukat. Lihtsalt aega peaks olema.

Sülti on hea teha siis, kui kodus on plaanis pikem tegevus toas või aias. Liha podiseb rahulikult oma taktis, aga hea oleks sellele aeg-ajalt pilk peale heita.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.12.2020
VIDEOÕPETUS | Kõik jõulutegevused tehtud? Vooli koos perega küürakaid küünlaid!
23.12.2020
VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: kaks lihtsat kooki, millega ka lapsed hakkama saavad
21.12.2020
VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: ohhoo! Vaata, kust on verivorst tegelikult pärit ja kui lihtne on seda ise kodus teha
07.12.2020
VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: kuidas panna veerandtunniga hauduma maitseküllased Mulgi kapsad ja pitsiline köögiviljaterriin