Kalatoitude retseptid

SOODNE JA MAITSEV | Soolakoorikus küpsetatud kuldmerikoger  

Pille Enden, 5. november 2020 06:53
Kuldmerikoger Foto: Jaan Heinmaa
Doraado ehk kuldmerikoger on maitsva valge liha ja väheste luudega kala, mida meie poelettidel sageli soodsa hinnaga pakutakse. Soolakooriku all küpsenud kala jääb erakordselt mahlane ja parajalt soolakas. Seepärast on täiesti võimalik, et ühest kalast jääb kahe peale väheks ja peaks kohe kaks varuma. See on eriti tõenäoline, kui muid lisandeid kala juurde mõeldud ei ole. Kala puhastamisel tuleb kasuks soomused peale jätta, sest see takistab liigse soola lihasse imbumist.  Oluline on küpsenud kala nahalt sool hoolikalt ära pühkida, et see ei satuks lihale.

Kogus: kahele
Valmistusaeg: 40-60 min
15 minutit + 20-25 minutit ahjus

Koostisosad
1 tk Doraado
1 punt Tüümianivarred
0.5 kg Jäme sool
1 tk Sidrun (või laim 2 tk)

Valmistamine

1. Kuumuta ahi 200 kraadini. Puhasta kala sisikonnast, soomused võivad jääda, ja kuivata majapidamispaberiga.

2. Puista küpsetuspaberiga kaetud ahjupanni põhja 2-3 mm kiht soola. Pane kala soolakihile, pista kõhtu laimi- või sidruniviile ja tüümianioksad.

3. Sega ülejäänud sool vähese külma veega ja mätsi kala ümber nii, et see on igast küljest kaetud. Küpseta 20-25 minutit. Võta kala ahjust välja, eemalda hoolikalt soolakoorik, siis pühi nt majapidamispaberiga nahk soolast hoolikalt puhtaks, et soola ei satuks lihale, eemalda nahk. 

Samal teemal

22.10.2020
SÜGISENE KALAPÄEV | Mädarõikaräimed pannil koos kapsaga
08.10.2020
KUUM KALAPÄEV | Juustune lõhe-„kinotto“ ehk risoto, aga kinoast
24.09.2020
MÕNUS KALAPÄEV | Friteeritud tuunikala-kartulikroketid
17.09.2020
TAIMNE „KALA“PÄEV | Biluvõileib, porgandilõhe, merehõnguline veganipasta, veganlik „tuunikala“salat ja taipärased kalakotletid