Toiduuudised

GALERII | STAARKOKKADE MASKIPARAAD: Estonias sai avapaugu Bocuse d’Or Euroopa eelvoor 

Toimetas Manona Paris, 14. oktoober 2020, 16:10
KollaažFoto: Hannes Dreimanis/Manona Paris
Kolmapäeva pärastlõunal sai Estonias avalöögi prestiižse kokandusolümpiaks nimetatud gastronoomiavõistluse Bocuse d’Or Euroopa eelvoor.

Bocuse d’Or on maailma prestiižseim kokakunstivõistlus, mille kutsus 1987. aastal ellu kuulus Prantsuse meisterkokk Paul Bocuse. Inspireerituna spordiürituste kaasahaaravast atmosfäärist otsustas Paul Bocuse korraldada võistlusliku vaatemängu, mille fookuses on kokakunst ja tippkokkade meisterlikkus.

Bocuse d’Or finaalvoor toob iga kahe aasta järel Paul Bocuse’i kodulinna Lyoni parimad kokad kogu maailmast, kes valmistavad pealtvaatajate silme all oma võistlustööd. Eestil on unikaalne võimalus võõrustada Euroopa finaali tänavu Tallinnas.

Eesti esindaja võistlusel on Silllamäelt pärit ja maailmas Michelini tärniga restoranides kõrget lendu näidanud, hetkel Taanis resideeruv noor tippkokk Artur Kazaritski. Ta on rääkinud oma varasemates intervjuudes, on et on väga tulemusele orienteeritud ja ei pelga võistlusolukordi.

Võistlusel osalevad tippkokad 20 Euroopa riigist, kellest 10 parimat pääsevad tuleval aastal Lyonis toimuvale ülemaailmsele finaalvõistlusele.

Samal teemal

29. september 2020, 18:58
KOKANDUSOLÜMPIA SAI ERITINGIMUSED! Tippkokad peavad enne võistlusele lubamist tegema kaks negatiivset koroonatesti
29. september 2020, 11:09
MEGHANI KOKK TALLINNAS: Bocuse d’Or toob kohale hertsogipaar Sussexite kuningliku pulma koka Clare Smythi  
11. juuni 2020, 17:11
Tallinnas toimuv Bocuse d’Or Euroopa finaal lükkus hoopis oktoobrisse
11. veebruar 2020, 12:01
Kokkade olümpia ehk Bocuse d’Or Euroopa finaali peatooraineks on Eesti vutt