Toiduuudised

TÄHED TÄIDAVAD TALDRIKUID: uudista, mida maitsvat pakub koolilõunaks Saara Pius 

Toidutare, 21. september 2020 12:52
Saara Pius Foto: Erki Pärnaku
Üle-eestilise koolisööklate projekti „Tähed taldrikus“ kaudu jõuab osade õpilaste toidulauale muusikute Kristel Aaslaiu, Ingeri, Mariliis Jõgeva ning näitleja Saara Piusi retseptide järgi valmistatud lõunasöögid.

Juba kolmandat aastat toimuvale „Tähed taldrikus“ projektile annavad avalöögi näitleja Saara Piusi lemmikroad ehk läätse-köögiviljasupp, köögivilja-kikerhernekarri ning suu teeb õpilastel magusaks marjatarretis vahukoorega.

Seejärel võtavad teatepulga üle laulja Mariliis Jõgeva roheline püreesupp, ahjus küpsetatud kanakintsuliha ja kartuli-bataadipüree ning leiva, marjade ja vahukoorega valmistatud magustoit.

Samal teemal

Oktoobri esimesel nädalal rõõmustab enam kui 29 000 Eestimaa lapse kõhtusid näitleja ja muusik Kristel Aaslaiu retseptivaramust pärit läätsesupp ja chilli con carne.

Ürituse eesmärgiks on tuua vaheldust sööklaellu, samuti näidata lastele koolilõuna erinevaid palgeid ning mis seal salata, tuua lapsi rohkem koolilõunat nautima. Kahjuks eelistavad mõned endiselt soojale ja täisväärtuslikule toidukorrale kõhukorinat või taskuraha eest ebatervislike snäkkide ostmist.

„Tähed taldrikus“ on meie koolisööklates toimuv põnev toiduprojekt, mille käigus esitame väljakutse tuntud Eesti inimestele koostada oma lemmikretseptidest menüü, mille järgi meie sööklates lastele koolilõunaid hakatakse valmistama,“ selgitas Daily nime all koolitoitlustust pakkuva Baltic Restaurants Estonia AS müügi- ja turundusjuht Kadi Kriit.

„Tähed taldrikus“ lõppeb maailma maitsete lainel koos muusik Ingeri retseptide järgi valmiva kõrvitsasupi ja indiapärase kana tikka masalaga.

Menüüde koostamisel jälgitakse riiklikult kehtestatud nõudeid ja Daily enda paika pandud menüüstandardeid. Toitude valmistamisel kasutatakse maitsetugevdajaid sisaldavate maitseainete asemel naturaalseid ürte ning erinevate puljongi-, supi- ja kastmekontsentraatide asemel keedetakse puljong kontidest ja lihast. Kõik valmivad toidud mahuvad ka koolilõunale kehtestatud päevatasu sisse.

„Tähed taldrikus“ projekt toimub 21. septembrist 16. oktoobrini Daily teenindatavates koolides üle Eesti.