Kolumnid

KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Restoranile Balkan Tartus annan kõrged stiilipunktid ning tagasihoidliku aplausi! 

Karmo Tüür, 16. september 2020, 11:46
Restoranis Balkan TartusFoto: Karmo Tüür

Mõnel puhvetil õnnestub teha trikk, mis enamiku hävitab. Olla kogu aeg sama koha peal, ühesugune ja nähtamatu. Enamiku jaoks kehtib reegel: sa kas muudad end nähtavaks, muutud või hukkud. Aga näe, tuleb välja et reeglid on vaid selleks, et saaks eksisteerida erandeid.

Tartu südalinnas on olemas puhvet, mida paljud teavad, aga vähesed külastavad. Tuleb tunnistada et ka mulle endale tuli see pähe alles peale pikka mõttelist uurimisretke teemal: „aga missugust kohta ma sel lähen oma pöialdega torkima?“ Südalinnas, Rüütli tänava ja Raekoja platsi kaenlas asuva tellismaja teisel korrusel paiknev, balkanipäraseid toite pakkuv asutus meenus alles tripadvisori abi kasutades.

Tööpäeva õhtusel ajal treppi mööda üles ronides tervitas mind kõigepealt piirkonnale omane muusika, saalis sama omaselt vormistatud sisekujundus ja ... tühjus. Kohe nii suur tühjus, et seisin leti ees, sirvisin menüüd, köhatasin ja kobistasin, kuni tabasin vajutada kellanuppu. Nagu võluväel virgus kohe köögiukse taga istunud (tukkunud?) pisut tõ

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

9. september 2020, 12:16
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Odavkulinaarse (post)sovetliku ühisköögi võtted Viljandi Kohvikus. Miks küll?
26. august 2020, 11:22
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Vaksalis Tallinna bussijaama taga tunned, et elu on ikka inimese parim aeg
19. august 2020, 12:10
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Nikolai Lehtla pakub tsaari talleliha kauboikartulitega. Mis õukond see veel on?