Toiduuudised

Eestlase suvelemmikud: värske kala, kukeseened ja vaarikad 

Kersti Eero, 17. juuli 2020 18:19
Lõheäkine Foto: Hannes Dreimanis

Suvel sõpru-sugulasi kostitades tasub eelistada hooajalist toorainet ja valida sellised toidud, mis perenaises enne külaliste saabumist asjatut stressi ei tekita, soovitab personaalkokk Moonika Lauba.

„Ükskõik kuidas sa planeerid ja kas inimesi on 20 või 120, läheb sooja toiduga viimasel hetkel nagunii kiireks,“ ütleb personaalkokk Moonika Lauba. Suupiste- ja salatilauaga on õnneks lihtsam – enamiku asju saab aegsasti ette valmistada, panna vaagnatele ja tõsta külmkappi. Siis pole enne külaliste saabumist enam muud, kui toit lauale tõsta. 

Samas julgustab Moonika ka kodusel koosviibimisel sooja toitu pakkuma. Praegu näiteks võiks külalisi kostitada sooja kartuli-kukeseenesalatiga. Kartulid võib nii otse potist pannile kurnata kui ka varem ära keeta ja pärast külmad kartulid pannile panna. Ka äkise võib juba aegsasti valmis teha ja külmkappi ootele panna. „Aga kui kõik on ette valmistatud, pole pärast muud, kui paned asjad kihiti kaussi, klopid kaks minutit ja ongi valmis.“ Vahelduseks lõhele ja forellile soovitab ta kasutada siiga.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.08.2020
SUVINE AHVATLUS: pontsakad tatrajahu-kukeseenepannukad
03.08.2020
KÕIGILE, KIRSSIDEGA: 10 keelt alla viivat maiust
26.08.2006
Suvine toiduelamus: maasikad, lambasoolevorstid ja värske salat