Grillitud veisesteik Foto: Jaan Heinmaa
Toidutare 21. juuni 2022 17:18
Kuidas grillida veiseliha? Vaatame üle mõned nipid ja trikid Toidutare varamust!

  • Kuigi paljud eelistavad veiseliha süüa võimalikult naturaalselt, selleks et oleks tunda veiseliha enda maitset, siis võib tahtmise korral katsetada ka veiseliha marineerimisega.

  • Kindlasti ärge kasutage veiseliha puhul happelisi marinaade (nt veini või ohtra äädika põhiseid), sest need muudavad hõrgu veiseliha sitkeks.

  • Kasutage hoopis õlipõhiseid marinaade (seal hulgas erinevaid maitsetaimi, maitseaineid, küüslauku, sibulat jms). Liha võib marinaadis olla ühest tunnist kuni ööpäevani.

  • Tähtis on, et vähemalt tund aega oleks värskelt marineeritud liha toatemperatuuril, et õli jõuaks lihasse imenduda. Seejärel võib liha hoida külmas ruumis või külmkapis.

  • Väga oluline on meeles pidada, et liha peaks vähemalt tund enne küpsetamist tõstma toatemperatuurile seisma.

  • Veiseliha peaks alati jätma seest tooremaks, st et see peaks seest olema pigem punakasroosa kui roosa või hall. See tagab liha pehmuse ja mahlasuse.  Üldiselt on soovitatav küpsetada suuremate tükkide puhul 4-5 minutit mõlemalt poolt, saades keskmise küpsusastme.

  • Ribi võib marineerida või lihtsalt määrida kokku jämesoola ja oliiviõliga. Veiseribi tahab pikaajalist madalal kuumusel küpsemist. Ribi küpsetatakse alati pigem sütel, kuna gaasigrilli kuumus on liige kõrge. Kuumus on paras, kui  suudad kätt grilli kohal hoida seitse sekundit. Alguses aseta ribi, kondi pool all, grillile 40 minutiks, seejärel keera ribi teistpidi ja küpseta veel, kuni liha on valmis. Võid arvestada, et kokku peaks ribi olema kondiga allpool 2/3 ajast.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad