Toiduuudised

LIHAVABA JAANIPÄEV? Taimne jaanilaud võib olla märksa põnevam ja kasulikum 

Toidutare, 10. juuni 2020 14:27
Taimsed vardadFoto: PantherMedia/Scanpix
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus korraldab selgi aastal traditsioonilist kampaaniat “Lihavabad jaanid”, kutsudes inimesi üles katsetama pühaderoogi taimsel kujul. Kampaaniale on õla alla pannud juba 25 organisatsiooni ja ettevõtet.

Sotsiaalvõrgustikus Facebook ürituse “Lihavabad jaanid 2020” all jagavad osalejad jaanipäeva eel põnevaid retsepte ja häid nippe sellest, kuidas veeta pühi looma- ja keskkonnasõbralikult, põnevalt, maitsvalt ning tervislikult. Samuti toimuvad mitmed loosid kõikide üritusel osalejate vahel, on kirjas meediale saadetud teates.

“Taimne jaanilaud on kindlasti tavapärasest põnevam. Tänaseks on taimseid valikuid juba sedavõrd palju, et võtab silme eest kirjuks,” rõõmustab Loomuse projektijuht Anu Tensing. “Lihavabade jaanide ürituse alla hakkame lisama retsepte ja tootesoovitusi, häid nippe ja nõuandeid. Miks mitte teha sel aastal pidupäev eriliseks ja lisada jaaniõhtusse särtsu suurepäraste taimetoitudega.” 

Samal teemal

22.06.2021
TAIMNE GRILLIPIDU: 10 suud vett jooksma ajavat ideed, kuidas veeta kergemat jaanipäeva
17.09.2020
TAIMNE „KALA“PÄEV | Biluvõileib, porgandilõhe, merehõnguline veganipasta, veganlik „tuunikala“salat ja taipärased kalakotletid
21.06.2020
TEST | Lastele suunatud grillvorstid ehk Mida lapsed ise neist arvavad?
19.06.2020
Alati ei pea ju vorstikesi grillima ehk Ürdi-paprikamarinaadis grillitud tofu