Toiduuudised

JÕULUKUUSK KASVATAS VÕRSED? 7 retsepti, kuidas neid maitsval viisil igapäevatoitu torgata 

Toidutare, 7. jaanuar 2022 15:06

Kollaaž

Foto: 7x Jaan Heinmaa, Daisy Lappard, Siim Vahur

Kui su jõulupuu kasvatas endale pikkade pühade jooksul võrsed külge, kasuta neid ometigi ära, enne kui puu välja viskad! Kuusevõrseid on ajast aega toiduks tarvitatud, sest need on väga toitainerikkad. Noortest võrsetest saab teha mõnusat pestot või lihtsalt šokolaadi kastetuna põske pista. 

Kuusevõrseid on ammustest aegadest kasutatud bronhiidi ja gripi, angiini ja muude ülemiste hingamisteede haiguste leevendamiseks. Peale C-vitamiini sisaldavad võrsed – nii värsked, külmutatud kui ka kuivatatud – märkimisväärses koguses karotenoide ning on kaaliumi- ja magneesiumirikkad.

Klikka retseptil: Kuusevõrsetrühvlid 

Kuusevõrsetrühvlid Foto: Jaan Heinmaa

Vahvad kevadise aja magusaampsud, mida on imelihtne valmistada. Hapu noor kuusevõrse ja magus šokolaad sobivad imeliselt kokku.

Klikka retseptil: Kuusevõrsepestoga ahjulõhe 

Kuusevõrsepestoga ahjulõhe Foto: Jaan Heinmaa

Kuusevõrsetest saad kerge vaevaga valmistada pesto, millega maitsestada pastaroogi ja suppe ning serveerida ahjust tulnud lõhet. Kaunis ja kevadine!

Klikka retseptil: Kuusevõrse-toorjuustukreem ja kuusevõrsevõi 

Kuusevõrse-toorjuustukreem ja kuusevõrsevõi Foto: Jaan Heinmaa

Hapukas ja kaunilt rohelisetäpiline määrdekreem.

Klikka retseptil: Kevadsalat kuusevõrsetega 

Kevadsalat kuusevõrsetega Foto: Jaan Heinmaa

Nii rabarber kui ka kuusevõrsed lisavad salatile meeldivat hapukust. Kui pelgad, et pere kuusevõrsetega salatit ei söö, võid pehmed okkad võrse küljest lahti tõmmata ja neid salatisse lisada vaid paar näpuotsatäit. Nii ei pööra keegi sellele tähelepanu, pidades okkaid tõenäoliselt jämedamateks tillivarteks.

Klikka retseptil: Kuusevõrsenaps 

Kuusevõrsenaps Foto: Jaan Heinmaa

Noore rohelise kuusevõrsega naps jääb kaunilt heleroheline. Seda on pidulikus peolauas hea pakkuda kevadiselt värske ja maitsva aperitiivina.